Nowy Folwark
Dombud mieszkania
nowe mieszkania w Poznaniu

O inwestycji

Nowa inwestycja na Starołęce

Budujemy nowe osiedle u zbiegu ul. Masztowej i Żorskiej. Będą to budynki dwu- i trzykondygnacyjne z podziemną halą garażową i 64 mieszkaniami o powierzchni od 42 do 90 m kw. Dodatkowo na mieszkania zaadaptowany zostanie budynek gospodarczy ze spichlerzem z końca XIX w., wozownią i dawną stajnią, które są częścią zabudowań folwarku Starołęka Wielka. Tu znajdzie się kolejnych 25 mieszkań o powierzchni od 34 do 71 m kw. oraz jeden lokal usługowy.
Niewątpliwym atutem tej lokalizacji jest starodrzew, czyli park o powierzchni 1 ha, otaczający pałac. Dodatkowo na terenie inwestycji posadzimy 240 nowych drzew. Dla tych, którzy kochają zieleń i marzą o własnym ogrodzie atrakcją mogą być ogródki przynależne do mieszkań położonych na parterze oraz tarasy na dachach budynków.
Samochodem dojechać stąd można do centrum w 20-25 minut, a przystanek autobusu komunikacji miejskiej zlokalizowany jest w pobliżu. Trzy przystanki dalej jest już PKM Starołęka, gdzie można się przesiąść na pociąg i tramwaj.

W dawnym folwarku

Inwestycja powstaje na terenie zespołu dworsko-folwarcznego Starołęka Wielka, który jest chroniony przez konserwatora zabytków. Przed wojną właścicielem folwarku był Marcin Biedrmann. Po wojnie pałac został zamieniony na dom wielorodzinny, a w pofolwarcznych zabudowaniach działał Bomis, w którym do końca lat 80. poznaniacy kupowali części zamienne do samochodów.

W ramach naszej inwestycji przeprowadzony zostanie remont i rewitalizacja również pozostałych pofolwarcznych zabudowań. Docelowo pałac przeznaczony będzie na biura, a tuż przy bramie od strony ul. Masztowej, w zabytkowym domku pracownika i większym, przylegającym do niego budynku, będą dwa lokale usługowe - prawdopodobnie sklep i kawiarenka. Zrewitalizowana zostanie także zabytkowa brama z kutych elementów, która stanowić ma eleganckie wejście do całego założenia.

Projektanci zadbali o to, by nowe budynki wpisały się stylistycznie w klimat starego folwarku i podkreślały walory zabytkowej architektury. Mieszkania będą jednak nowoczesne i - dzięki dużym przeszkleniom - dobrze doświetlone. Na dachach zostaną położone panele fotowoltaiczne, które zapewnią mieszkańcom zieloną energię.

Starołęka to dobry adres

Starołęka to dzielnica Poznania położona nad wschodnim brzegiem Warty. Obejmuje obszar dwóch dawnych podpoznańskich wsi - Starołęki Małej i Starołęki Wielkiej. Na przełomie XIX i XX wieku Starołęka była przedmieściem przemysłowym Poznania.

Dziś to dynamicznie rozwijająca się część Poznania, jeszcze zielona i atrakcyjnie położona, bo nad brzegiem Warty. Jednocześnie blisko stąd do autostrady A2 i linii kolejowej.

DOMBUD Development godny zaufania

Jesteśmy polską firmą developerską z ponad 15-letnim doświadczeniem. Na naszym koncie mamy realizację osiedli domów jednorodzinnych jak i budynków wielorodzinnych. Inwestujemy w lokalizacje, które gwarantują spokój i sąsiedztwo terenów zielonych oraz sprawny dostęp do miejskiego centrum.

Kreując nasze projekty, staramy się słuchać głosu naszych obecnych jak i przyszłych mieszkańców, wychodząc tym samym naprzeciw ich oczekiwaniom. Codziennie stawiamy sobie kolejne wyzwania, żeby stworzyć jeszcze lepsze projekty i przestrzenie. Współpracujemy z najlepszymi projektantami. Systematycznie wdrażamy też nowe rozwiązania i nowinki technologiczne. Dbamy o to, aby części wspólne budynków oraz tereny wokół nich były przyjazne, estetyczne i zielone, zachęcające do spędzania czasu na wolnym powietrzu.

KONTAKT

Formularz kontaktowy

Administratorem danych osobowych jest DOMBUD DEVELOPMENT SP. Z O.O. - polityka prywatności

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez DOMBUD DEVELOPMENT SP. Z O.O. do celów komunikacji marketingowej dotyczącej inwestycji mieszkaniowych realizowanych przez obecne i przyszłe podmioty z grupy DOMBUD DEVELOPMENT SP. Z O.O. oraz podmioty współpracujące.Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych w tym marketingowych o projektach realizowanych przez obecne i przyszłe podmioty z grupy DOMBUD DEVELOPMENT SP. Z O.O. oraz podmioty współpracujące:ul. Krauthofera 18/57,
60-203 Poznań

+48 691 595 212

sprzedaz@nowyfolwark.com.pl

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X